'Beste jaar voor stadion De Kuip sinds tijden'

'Beste jaar voor stadion De Kuip sinds tijden'

14 reacties14
Bron: Ad.nl
Foto: Pro Shots
Auteur: Redactie

De Kuip, altijd goed voor een discussie. Financieel gezien draaide het stadion het beste jaar in dertig jaar tijd. En ook sportief gezien, staat De Kuip weer hoog in het aanzien. Toch zijn er nog zorgen. Peter Groenendijk schrijft op de website van het AD over de status van De Kuip.

Maandagavond was een aandeelhoudersvergadering van Stadion Feijenoord waar directeur Lilian de Leeuw de financiële situatie uiteenzette. Sportief gezien, vindt De Leeuw, behoort De Kuip tot de top van de stadions in Europa. Financieel gezien draaide het stadion dus ook goed, te danken aan de wedstrijden van Feyenoord, interlands én de finale van de Nations League. De investeringen in veiligheid, toiletten en horeca werden gedaan en er werd zelfs een winst geboekt dit jaar. Zoals eerder gezegd, het beste jaar in de afgelopen dertig jaar.

De voorganger van De Leeuw, Jan van Merwijk, stelde eerder dat De Kuip niet meer ‘levenvatbaar’ was, gekeken naar de financiën. Uit deze stelling kwamen de plannen voor nieuwbouw, die inmiddels weer in de ijskast liggen. De plannen hebben Stadion Feijenoord tientallen miljoenen gekost. Hierbij is het meest pijnlijke punt de lening bij de Amerikaanse bank Goldman Sachs. Van deze lening moet nog 15 miljoen worden afbetaald, waarbij de rente naar verluidt op 10 procent staat en nog oploopt per kwartaal.

De directie van Stadion Feijenoord is voornemens om de lening over te zetten naar een andere instelling, waarbij de voorwaarden minder hard zijn en er ook extra geïnvesteerd mag worden, wat bij Goldman Sachs niet zou mogen. Tijdens de aandeelhoudersvergadering werd aangegeven dat er twee partijen zijn waarmee de directe  van Stadion Feijenoord in gesprek is, een Nederlandse en een buitenlandse partij. De directie verwacht binnen een half jaar een nieuwe overeenkomst te hebben.

Daarnaast zijn er nog andere afspraken die het stadion-verhaal ingewikkeld maken. De amateurtak van Feyenoord, Sportclub Feyenoord, ontvangt jaarlijks (40 jaar lang) 275.000 euro. In een eerdere verklaring werd gesteld dat het om ‘sociaal-maatschappelijke doeleinden’ ging, maar daar gingen de aandeelhouders afgelopen maandag niet in mee. Van Merwijk heeft in zijn tijd onvoldoende openheid gegeven, iets wat tot veel ongenoegen leidde.

President-commissaris van Stadion Feijenoord Pieter van Oord benoemt tijdens de vergadering dat de huidige directie en raad van commissarissen niet degene zijn die de oude plannen gemaakt hebben, maar de plannen juist gestopt hebben. Van Oord, vorig jaar wel betrokken, blijft aan als president-commissaris voor Stadion Feijenoord, naast zijn nieuwe baan als topman bij KLM.

Lees ook
Populairste reactie op dit artikel
  • Gast615382560 zegt

    Mooi dan heb je aandelen in een bouwval die volgens het TNO rapport economisch op is. Waardoor je dus de schuld overneemt en ook nog eens jezelf verplicht om mee te betalen aan eeuwig doorgaande renovaties waarbij zelfs de renovatie van de jaren 90 nog niet is afgelost, wat aangeeft hoe oninteressant het is on te renoveren.

    Meer reacties
Discussieer mee!
14 reacties
Je plaats een bericht als Gast632819864
G
Gast882644848 zegt
2 jaar geleden

Snap wel dat het stadion een goed seizoen draaide, als je ziet wat voor prijzen ze tegenwoordig hanteren. €52,00 in de goedkopere vakken voor een wedstrijd tegen Volendam. En wat te denken van het passepartou bij de Champignons League?

G
Gast158923857 zegt
2 jaar geleden

Stadion is niet de club he! Als de club nou die 15miljoen voor zn rekening neemt en daar aandelen voor terug krijgt heb je echt wat waarde. Die (bouw)grond wordt alleen maar meer waard. Kunnen ze id toekomst de vruchten van plukken.

G
Gast615382560 zegt
2 jaar geleden

Mooi dan heb je aandelen in een bouwval die volgens het TNO rapport economisch op is. Waardoor je dus de schuld overneemt en ook nog eens jezelf verplicht om mee te betalen aan eeuwig doorgaande renovaties waarbij zelfs de renovatie van de jaren 90 nog niet is afgelost, wat aangeeft hoe oninteressant het is on te renoveren.

G
Gast346868818 zegt
2 jaar geleden

Grond is helaas vd gemeente en om de Kuip van Aat v Herk die ondanks zijn praatjes nog 0 euro investeerde

G
Gast451627253 zegt
2 jaar geleden

Beleid blijft drama Komen nooit aan genoeg geld Blok aan het been

G
Gast198764522 zegt
2 jaar geleden

Nu ff natrappen naar het vorige bestuur en over paar jaar zit er weer een ander bestuur en die trappen dit bestuur weer na enkel en alleen om zieltjes te winnen . Dit is gewoon een oud stadion en het rendement is gewoon veel te laag . Het is veel te oude zooi de veiligheid laat ook te wensen over de trappen zijn te zwak verlicht de geverfde treden zijn bij nat weer spekglad heb er al menige zien uitglijden De stoeltjes staan veel te dicht op elkaar de loop paden zijn veel te iel de sky boxen kunnen het 3 voudige opleveren in nieuw stadion plus dat beklim om helemaal boven te komen slaat echt nergens meer op haal die plannen nou maar weer uit de koelkast en geef de supporters een volwaardig stadion

G
Gast615382560 zegt
2 jaar geleden

In een nieuw stadion kan je de skyboxen verdrievoudigen, er is nu een giga wachtlijst voor, Nu al brengen de skyboxen meer dan driemaal op van wat de normale kaartverkoop + seizoenskaarten opbrengen. We weten al dertig jaar dat de Kuip geen extra inkomsten meer kan opbrengen het zit totaal aan zijn top en de uitgaven voor onderhoud nemen enkel maar toe. Wat normaal is bij een extreem oud object, zelfs renovaties gaan daar niets aan doen, de uitgavepoat neemt enkel maar toe zonder dat er meer inkomsten komen.

G
Gast990497886 zegt
2 jaar geleden

Je hebt er maar druk mee

G
Gast990497886 zegt
2 jaar geleden

Je hebt er maar druk mee

G
Gast955519410 zegt
2 jaar geleden

Een goede zaak dat nu onder de nieuwe leiding van Lilian de leeuw de zaken in het oude Feijenoordstadion structureel onder handen worden genomen. Nog veel beter is het om onder dat wurgcontract met Goldman Sachs af te komen en daar wordt gelukkig nu een begin mee gemaakt. In de veel verdere toekomst blijft de bouw van een nieuw stadion natuurlijk wel recht overeind staan. Onder leiding van het duo Lilian de Leeuw namens het stadion en Dennis te Kloese namens de club gaat er voldoende verdiend worden om de ultieme droom van een nieuw stadion ooit financieel mogelijk te maken. Dat dit een project gaat worden met een lange adem zal duidelijk zijn.

G
Gast615382560 zegt
2 jaar geleden

Welk wurgcontract? Je wilt een lening zonder onderpand want de Kuip heeft zo goed als geen waarde meer, dan betaal je dus een hoge rente, exact hetzelfde als wanneer je renovatie/verniewbouw gaat financieren dan betaal giga rentes, doodnormaal, er is namelijk geen waarde in het object dat onder handen word genoemd en ook na alle werkzaamheden is die waarde er niet en dus zal je flinke rentes moeten aftikken. Nu de schuld veel lager is kan je herfinanciering met een iets lagere rente, iets lager want het probleem van geen waarde in het pand waar de lening op word gegeven is nog steeds zo goed als niet bestaand.

G
Gast189782734 zegt
2 jaar geleden

Waarom en sinds wanneer ontvangt de Sportclub jaarlijks 275.000 euro?

G
Gast955519410 zegt
2 jaar geleden

Dat heeft te maken met een vele jaren geleden gecreëerde drie-eenheid: stadion, amateurtak en proftak. Wat mij betreft wordt dit in rap tempo echter één organisatie. Er is bestuurlijk bij Feyenoord nog waanzinnig veel werk aan de winkel.

G
Gast615382560 zegt
2 jaar geleden

Omdat afspraken zijn over het samengaan van stadion profs en amateurs, maar nu de plannen voor een Nieuwstad ion even in de ijskast liggen, ligt dat samengaan ook in de koelkast. Er is nu namelijk niets om op te bouwen. Opvallend dat zo weinig mensen weten van dit publiek feit wat uitgebreid in het nieuws is geweest. Daarnaast zou de sportclub de snelste weg in de piramide zijn, schroef het bedrag van de sportclub omhoog, die kunnen bij een kampioenschap direct doorstromen, ze zijn daarbij niet afhankelijk van jong elftallen. Die in het rechterrijtje staat. Je kan dan je beste talenten (mits je ze echt speeltijd geeft) bij het eerste houden, je betere planeten breng je onder bij eredivisieclubs, je mindere tlaneten laat je dan bij de Sportclub in de piramide spelen, en je jongste talenten gaan gewoon door bij O21. Uiteindelijk kost je dat veel minder.