'Je geeft het gewoon weg vlak voor rust'

'Je geeft het gewoon weg vlak voor rust'

14 reacties 14
Bron: Ziggo Sport
Foto: Pro Shots
Auteur: Redactie

Feyenoord verloor over twee wedstrijden met 6-4 van Fenerbahçe SK, na een 2-1 overwinning in eigen huis van vorige week. Na afloop van het tweeluik gaf Youri Mulder bij Ziggo Sport zijn analyse op hoe het mis kon gaan voor Feyenoord.

Fenerbahçe ging uiteindelijk door naar de play-offs ronde van de Champions League. Niet onterecht volgens Mulder. 'Het is zeker terecht. Het zijn twee elftallen die elkaar misschien niet zo heel veel ontlopen, maar op de beslissende momenten slaat Fenerbahçe toe. Vooral nadat Feyenoord fouten maakte, natuurlijk domme fouten. Feyenoord heeft ook een aantal kansen gehad en die maken ze niet, waar Fenerbahçe ze wel maakte en die zijn ijskoud in het afmaken van die kansen. De goal van Fred is natuurlijk een schitterend voorbeeld daarvan, maar ook de een-na-laatste goal, die heel belangrijk is. Als je ziet hoe ze dat uitspelen, hoe die bal voorgegeven wordt, dat is echt van: we doen er alles aan om een goal te maken. Dat zie je bij de kansen van Borges en Ueda niet, dus daar zit hem het verschil in.'

Het is volgens Mulder ook niet enkel te schuiven op fouten, maar ook een kwaliteitsverschil op de spitspositie. 'Het heeft ook met kwaliteit te maken. En-Nesyri of Durán is wel van een ander kaliber dan Ueda. Ueda neemt hem niet goed aan in de zestien, waar hij hem maakt als zijn eerste aanname goed is. Bij En-Nesyri weet je dat dit soort ballen hangen,' aldus Mulder.

Feyenoord stond kort voor rust nog met 0-1 voor, maar gingen uiteindelijk rusten met een 2-1 achterstand. 'Feyenoord deed het goed hoor, als ploeg. Behalve de fouten die ze hier en daar maken hebben ze gewoon een redelijke wedstrijd gespeeld. Zeker de eerste helft. Kom je 0-1 voor, dan moet je niet in de 44e minuut en in de extra tijd van de eerste helft nog twee goals tegenkrijgen. Dan moet je het dichtgooien. De eerste goal van Feyenoord is fantastisch. Ze deden het daar goed, speelden goed, creeërden hier en daar wat kansen, maar je geeft het gewoon weg vlak voor rust,' aldus Mulder.

Lees ook