Van Persie geeft uitleg over keuze voor Steijn als aanvoerder en noemt ook tweede en derde aanvoerder

Van Persie geeft uitleg over keuze voor Steijn als aanvoerder en noemt ook tweede en derde aanvoerder

13 reacties 13
Bron: Ziggo Sport
Foto: Pro Shots
Auteur: Redactie

Robin van Persie heeft woensdagavond voor aanvang van de wedstrijd tegen Fenerbahçe SK uitleg gegeven over de keuze voor Sem Steijn als nieuwe aanvoerder van Feyenoord. De Rotterdammers spelen vandaag de eerste officiële wedstrijd van het nieuwe seizoen.

Van Persie is duidelijk. 'Omdat Sem een leider is', zegt Van Persie voor aanvang tegen Ziggo Sport. 'Sem doet het hartstikke goed. Als je kijkt wat je zoekt in een leider, in een aanvoerder, dan wil je dat hij de teamcultuur omarmt, dat hij heel goed omgaat met zijn collega's. De speelwijze begrijpt en dat ook heel goed uitvoert, open staat. Dat zijn allemaal dingen die Sem heeft. Vanuit dat oogpunt is die keuze in mijn ogen een hele logische. Ook voor Sem een prachtig mooie uitdaging.'

Vorig seizoen was Quinten Timber de aanvoerder, maar dit seizoen dus niet. 'Dat ga ik op een later moment uitleggen wat daar de reden van is. We hebben een hele grote groep leiders, waarvan Quinten er zeker een van is en waar ik ook heel erg blij mee ben. De keuze is op Sem gevallen. Als tweede aanvoerder is dat Hadj Moussa en als derde aanvoerder is dat Read.'

Van Persie wordt gevraagd of het nu betekent dat Timber dan gaat vertrekken. 'Zeker niet, daar ga ik voorliggen', is de trainer van Feyenoord duidelijk. Timber heeft bij Feyenoord nog een contract tot medio 2026.

Lees ook

Lees ook