De KNVB en databureau Opta zijn het niet met elkaar eens, zo valt te lezen op de website van het Algemeen Dagblad. Ferri schoot de bal, en via een speler van PEC Zwolle ging hij in het doel. De vraag is nu: is het een eigen doelpunt of niet. De KNVB heeft het doelpunt aan Ferri gegeven. Scheidsrechter Alex Bos heeft het doelpunt toegekend aan Ferri en dat op het wedstrijdformulier gezet. 'De waarneming van de scheidsrechter en dus het wedstrijdformulier zijn daarin leidend', zo heeft een woordvoerder van de KNVB maandagochtend bevestigd aan het Algemeen Dagblad.
Er is veel onduidelijkheid over het eerste doelpunt van Feyenoord. Krijgt Nacho Ferri het doelpunt op zijn naam of niet? Na afloop kreeg de aanvaller wel de wedstrijdbal omdat hij drie keer scoorde, maar het eerste doelpunt is daarmee ook geteld.
Opta kijkt anders naar het doelpunt en zij zeggen dat het een eigen doelpunt is van Simon Graves. Opta is de officiële datapartner van de Eredivisie. 'Onze cijfers zijn leidend voor de officiële statistieken die door de media worden gebruikt', zegt Opta.
Lastige kwestie
Wel erkent Opta dat het een lastige kwestie is en dat het door een groep mensen wordt geanalyseerd. Het kan dus zijn dat er vandaag nog naar gekeken gaat worden, maar de kans dat zij nog veranderen lijkt klein.
Lees meer over