Feyenoorders op het WK | Japan in slotseconde uitgeschakeld tegen Brazilië

Feyenoorders op het WK | Japan in slotseconde uitgeschakeld tegen Brazilië

17 reacties 17
Bron: FR-Fans.nl
Foto: Pro Shots
Auteur: Redactie

Japan is maandagavond op pijnlijke wijze uitgeschakeld tegen Brazilië. In de absolute slotfase viel de beslissing, waardoor het WK-avontuur voorbij is voor de ploeg van Feyenoorders Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe.

Ueda stond in de basis en speelde de volledige wedstrijd. Watanabe bleef de hele wedstrijd op de bank. Voor beide spelers betekent het einde van het toernooi direct ook het begin van de terugreis richting Rotterdam-Zuid.

De eerste helft verliep afwachtend, met weinig grote kansen. Toch kwam Japan op voorsprong na een snelle omschakeling. Ueda was betrokken bij de aanval met een slimme loopactie, waarna Kaishu Sano ruimte kreeg om uit te halen. Zijn lage schot vanaf de rand van het strafschopgebied verraste doelman Alisson: 0-1.

Na rust draaide het spelbeeld volledig. Brazilië voerde de druk steeds verder op en Japan kwam nauwelijks nog onder de druk uit. De gelijkmaker hing in de lucht en viel uiteindelijk alsnog: Casemiro kopte raak na een perfecte voorzet.

Na de 1-1 nam Brazilië het initiatief volledig over. Japan hield lange tijd stand en leek een verlenging af te dwingen, maar diep in de slotminuut sloeg Gabriel Martinelli toe met de 2-1. Ook in de extra speeltijd kwam Japan niet meer tot een serieuze kans.

Daarmee eindigt het WK voor Japan én voor Ueda en Watanabe, die zich nu kunnen opmaken voor een korte vakantie voordat ze zich weer melden bij Feyenoord.

Brazilië - Japan (2-1)

Lees ook