1973/1974: Feyenoord haalt finale UEFA Cup
Op weg naar weer een cup was VfB Stuttgart in 1974 de laatste horde naar een finaleplaats. In de eerste wedstrijd, thuis tegen de Duitsers, won Feyenoord met 2-1. De Rotterdammers hadden in de return dus voldoende aan minimaal een gelijkspel om door te gaan.
De wedstrijd begon goed voor Feyenoord. Na een kwartier stond Feyenoord met 0-1 voor door een doelpunt van Peter Ressel. Eén minuut na rust verdubbelde Lex Schoenmaker de score: 0-2. Het werd nog even spannend toen Dieter Brenniger binnen vier minuten (55e & 59e minuut) de 1-2 en 2-2 binnenschoot. Het bleef hierbij, Feyenoord naar de finale waar het uiteindelijk te sterk was voor Tottenham Hotspur FC.
1998/1999 | Eerste overwinning in Stuttgart
Onder Leo Beenhakker speelde Feyenoord de 1e ronde van de UEFA Cup tegen VfB Stuttgart. De wedstrijd in Duitsland begon goed voor Feyenoord. In de 19e minuut scoorde Jean-Paul van Gastel de 0-1 en twee minuten later maakte John Dahl Tomasson er 0-2 van.
Tien minuten later werd het nog spannend, toen de Duitsers de aansluitingstreffer maakten. Fredi Bobic zorgde voor de 1-2. Die zorg werd al snel weggenomen. Eén minuut later was het weer John Dahl Tomasson die 1-3 maakte. Het slechte nieuws was dat Feyenoord de returnwedstrijd in De Kuip twee weken later met 0-3 verloor.
2000/2001 | Feyenoord verliest in Duitsland
Nadat in de derde ronde van de UEFA Cup Feyenoord de eerste van de twee wedstrijden thuis gelijk had gespeeld, moest het een resultaat behalen in Stuttgart. Het begon slecht, met een goal van de thuisploeg na 29 minuten door Silvio Meißner. Pas in de 71e minuut scoorde Feyenoord gelijk via Patrick Paauwe.
De hoop op een goed resultaat kon in de 90e minuut de prullenbak in. Krasmir Balakov was verantwoordelijk voor het winnende doelpunt van de thuisploeg diep in de blessuretijd.