Dit viel ons op; Ongekende woede bij Feyenoorder

Dit viel ons op; Ongekende woede bij Feyenoorder

43 reacties 43
Bron: FR-Fans.nl
Foto: Pro Shots
Auteur: Redactie

Feyenoord speelde woensdagavond de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Europa League. De Rotterdammers reisden richting Portugal om daar te gaan spelen tegen SC Braga, dat zevende staat in de Portugese competitie.

Robin van Persie koos er voor om niet met zijn sterkste opstelling te starten en liet zelfs een aantal vaste basisspelers in Rotterdam om zo rust te gunnen. De Rotterdammers kwamen woensdagavond geen moment in het spel en verloren daardoor met 1-0 van SC Braga.

FR-Fans.nl bekeek de wedstrijd en zag drie opvallende dingen.

1. Een fundamenteel ander basiselftal

Robin van Persie gooide de selectie radicaal om voor deze Europese wedstrijd. De bekende gezichten die tot nu toe in de Eredivisie in de basis waren gestart of later in de wedstrijd een bepalende rol pakten ontbraken. Voorin startten (van links naar rechts): Gaoussou Diarra, Casper Tengstedt en Gonçalo Borges. Ayase Ueda en Leo Sauer bleven zelfs thuis. Oussama Targhalline werd opgesteld op de plek waar we tot nu toe Sem Steijn hadden gezien, die naar rechts schoof op het middenveld. Malcolm Jeng, gehuurd van Stade Reims mocht centraal op links zijn debuut maken. 

Voorafgaand aan de wedstrijd gaf Van Persie aan dat hij veel vertrouwen had in de geselecteerde spelers, mede vanwege wat hij had gezien op de trainingen. Evenwel lukte het blijkbaar niet dat te laten zien op een groot Europees toernooi: het spel was slap, er was veel balverlies, goede voorzetten en steekpasses bijvoorbeeld van Quinten Timber kwamen niet aan bij de voorhoede en er werden veel overtredingen gemaakt door de Rotterdammers.

2. Invallers konden ook geen verschil maken

In de tweede helft koos Van Persie er voor om een aantal spelers die normaal meer kunnen rekenen op een basisplaats in te laten vallen. Zo kwam Luciano Valente in de ploeg en ook Tsuyoshi Watanabe. Het tweetal wordt dit seizoen geroemd, maar konden woensdagavond ook geen vuist maken.

Valente had veel balverlies, terwijl de middenvelder normaal gesproken bekend staat om zijn kwaliteiten aan de bal en zijn passes. Watanabe leek ook geen schim van de verdediger die hij normaal is.

3. Opvallend interview met aanvoerder Steijn na afloop van de wedstrijd

Direct na afloop stond aanvoerder Sem Steijn Ziggo Sport te woord. De camera liep al toen de middenvelder duidelijk gefrustreerd stond te schelden. Vervolgens waren de antwoorden van Steijn ook opvallend.

Steijn gaf aan dat hij vond dat er te veel egoïsme was in het veld. De aanvoerder zag dat spelers te vaak voor eigen succes gingen, waardoor de Rotterdammers een zeer slechte wedstrijd speelden.

Normaal gesproken is Steijn na afloop rustig en staat hij ook kalm de pers te woord, zonder echt uitgesproken te zijn. Robin van Persie werd na afloop ook geconfronteerd met de woorden van Steijn. De trainer van de Rotterdammers was niet blij met de woordkeuze van zijn aanvoerder.

Lees ook