De assistent trainer Elia weet hoe Feyenoord uit het dal kan kruipen. Volgens hem moeten ze een manier vinden om constant te worden, net zoals in het begin van de competitie. Toen zag hij een Feyenoord wat bleef gaan, aan het einde van de eerste seizoenshelft nam dit af dit komt volgens de voormalig linksbuiten door vermoeidheid.
Eljero Elia werd in het seizoen 2016/17 kampioen met Feyenoord. Momenteel is hij assistent-trainer bij Jong ADO Den Haag en heeft hij het volle vertrouwen in Robin van Persie en zijn trainerschapskwaliteiten. De buitenspeler weet wel hoe het komt dat Feyenoord aan het wankelen is gekomen, de vele wedstrijden spelen parten binnen de selectie van de Rotterdammers, zo geeft hij aan in een interview bij FC Update.
Belangrijke spelers
Het drukke wedstrijdschema zorgt ervoor dat de fitheid niet optimaal is, wat volgens de voormalig Feyenoord ook een rol spreekt zijn de aflopende contracten. De oud publiekslieveling is van mening dat spelers als Quinten Timber en Justin Bijlow belangrijk kunnen zijn in de wederopstanding.
Van Persie
Elia is ervan overtuigd dat Van Persie Feyenoord weer aan het oude niveau kan krijgen. Volgens hem is Van Persie een goede trainer met een eigen wil. De razendsnelle buitenspeler wist dat The Flying Dutchman een goede trainer zou worden. ‘Hij komt in de media supersterk over en onderbouwt zich heel goed, ook over hoe de wedstrijd is verlopen. En hij is altijd eerlijk', aldus Elia.
Buitenspelers
Uit de huidige selectie van de Rotterdammers vergelijk Elia zich het meest met Anis Hadj Moussa. Wel is hij van menig dat ze niet compleet vergelijkbaar zijn. De voormalig buitenspeler benadrukt dat hij wel eens een balletje breed legde na een paar mislukte acties.Volgens Elia heeft Moussa genoeg zelfvertrouwen en eigenwijsheid om zijn acties te blijven maken, dat is het grote verschil.
Over Gonçalo Borges is hij minder te spreken, de twijfelachtige eer die hij uit Porto meegenomen heeft blijft aan hem hangen volgens Elia. 'Ik dacht: ze hebben iemand van Porto gehaald, die gaat het wel even laten zien. Maar fans van die club waren blij dat hij weg was.’