Analist Kees Kwakman haalt de blessure van de buitenspeler aan. ‘Sauer zal niet helemaal fit zijn, want dat was hij zondag ook niet.’ Presentator Yordi Yamali meldt ook positief nieuws: ‘overigens keren Lotomba en Borges wel terug bij de selectie en Hwang ook’. Kwakman haalt aan. ‘Read is ook net terug van een blessure. Die heeft nu een paar keer gespeeld en al een keertje rust gehad bij Sparta-uit. Dus daar zullen ze waarschijnlijk naar kijken.’

Tijdens een aflevering van Voetbalpraat, een praatprogramma van ESPN, die is geplaatst op de YouTube pagina van ESPN, werd de wedstrijd SC Braga tegen Feyenoord besproken. Een drietal belangrijke spelers krijgt rust, waaronder de huidig topscorer van de Eredivisie Ayase Ueda. Toch zijn de analisten van mening dat een wedstrijd rust niet slecht zal zijn voor de Japanner. Naast Ueda kunnen ook Givairo Read en Leo Sauer rekenen op rust.
Kwakman haalt de interlandperiode aan, waar Ueda ver moest vliegen om oefeninterlands te spelen. ‘Misschien, met dat reizen naar Japan wat is geweest.’ Journalist Tijmen van Wissing haakt aan: ‘Ueda even in de luwte houden is niet zo heel gek’.
Feyenoord treedt zondag aan bij FC Groningen en volgende week wacht het Europese thuisduel met Aston Villa, gevolgd door een thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. Na deze wedstrijden wacht Ueda weer een lange vliegreis voor oefeninterlands tegen Paraguay en Brazilië.
Tengstedt
Hoewel de Japanner al vijf doelpunten heeft gemaakt in de Eredivisie, is het nu de beurt aan de Zweed Casper Tengstedt. Tengstedt, die voor een aanzienlijk bedrag overkwam van Benfica, zal waarschijnlijk de aanvalsleider zijn van de Rotterdammers, die woensdag beginnen aan hun avontuur in de Europa League.
Het duel tussen SC Braga en Feyenoord wordt gespeeld in het Estádio Municipal de Braga. De aftrap is om 21:00 uur.