'De wedstrijd was eigenlijk een bijzaak'

'De wedstrijd was eigenlijk een bijzaak'

6 reacties 6
Bron: FR-Fans.nl
Foto: Pro Shots
Auteur: Pieter .

Feyenoord speelde woensdagavond de laatste thuiswedstrijd van het seizoen tegen RKC Waalwijk. De avond stond vooral in het teken van het afscheid van Peter Houtman en de herdenking van het bombardement op Rotterdam, precies 85 jaar geleden. Feyenoord won de wedstrijd vrij eenvoudig met 2-0.

In Terugblikken met kijken we samen met Pieter, redacteur bij FR-Fans.nl, terug op deze bijzondere avond in De Kuip. Pieter was benieuwd naar hoe het team zou reageren na de teleurstellende wedstrijd van afgelopen zondag. “Na zo’n wedstrijd moet je als Feyenoord zijnde iets laten zien, en dat gebeurde gelukkig ook,” vertelt hij.

Wie anders dan Igor Paixão opende net voor rust de score. In de tweede helft zorgde Ayase Ueda voor de 2-0 en daarmee was de wedstrijd feitelijk beslist. Pieter vond het een vrij zakelijke pot. “Er gebeurde niet mega veel, maar eigenlijk was de wedstrijd ook een bijzaak,” zegt hij. “Ik was van tevoren zenuwachtiger voor de sfeeracties dan voor de wedstrijd zelf. Je voelde in het stadion ook dat het daar vooral om draaide gisteravond.”

De avond begon met een indrukwekkende sfeeractie ter nagedachtenis aan het bombardement op Rotterdam. “Het verhaal dat werd verteld in combinatie met de doeken zorgde voor een prachtig en krachtig beeld,” aldus Pieter.

Na afloop volgde er nóg een bijzonder moment: een eerbetoon aan clubicoon Peter Houtman. “Ik had kippenvel,” zegt Pieter. “Hij is een legende, en om hem op deze manier te eren – met het hele stadion dat zijn naam scandeert – dat raakt je. Je zag ook aan hem dat hij ervan genoot.”

Feyenoord sluit het seizoen komende zondag af met een uitwedstrijd tegen SC Heerenveen. Voor de Friezen staat er nog een play-offplek op het spel. Voor Robin van Persie is het een kans om het seizoen positief af te sluiten tegen zijn oude club.

Lees ook