Vanhoutte geeft in een interview met ESPN aan dat hij goed tegen kritiek kan. 'Ik heb kritiek nooit erg gevonden of persoonlijk genomen. Altijd gebruikt om het tegendeel te bewijzen of gebruikt om progressie te boeken. Ik dat dat ook belangrijk is in het voetbal, ook voor de jeugd, dat ze proberen veel bij te leren, progressie te maken, zichzelf te ontwikkelen. Ook op oudere leeftijd kun je nog altijd ontwikkelen en beter worden. Dat probeer ik iedere dag te doen.'
Charles Vanhoutte is bezig aan zijn eerste seizoen bij Feyenoord, maar kan rekenen op een vaste basisplaats. De middenvelder is in het elftal van Giovanni van Bronckhorst een belangrijke schakel op het middenveld.
Sterk in bal veroveren
Feyenoord is dit seizoen sterk in het bal veroveren, zo laten statistieken zien. Vanhoutte is een van de spelers die vaak de bal weet te veroveren van de tegenstander. 'Dat is wel iets wat ik goed kan en wat ik ook graag doe. Het is ook altijd een beetje geluk mee gemoeid. De bal met goed vallen, en soms gok je, die tweede bal valt daar. Als je er echt in gelooft ga je ook meer ballen afpakken.'
Dit seizoen speelde Vanhoutte dertien wedstrijden. Hij gaf daarin één assist. Vanavond, tegen Fortuna Sittard, lijkt de middenvelder ook weer in de basis te beginnen.