De oud-trainer begint met een voorbeeld van Twente zelf. Jong FC Twente speelde tussen 2013 en 2015 in de toenmalige Jupiler League en trok zich daarna om financiële redenen terug: “Het is doodzonde dat FC Twente ooit die plek heeft opgegeven.” De route terug naar het tweede niveau van Nederland is bijzonder ingewikkeld, geeft Ten Hag aan.
De technisch directeur van FC Twente, Erik ten Hag, vindt het hoog tijd dat het Nederlandse voetballandschap verandert. Ten Hag noemt daarin ook Feyenoord op een zeer specifiek onderdeel. Dit was te horen in de podcast ‘De Ballen Verstand’ van Tubantia. Het Algemeen Dagblad schreef erover.
Waanzin
Aan de regels voor promotie van beloftenteams zitten heel veel haken en ogen, waardoor opklimmen naar de Keuken Kampioen Divisie bijna onmogelijk is. Ten Hag windt zich daarover op: “Het is waanzin dat we die situatie in Nederland toestaan. Maar het is wel een van de hele grote problemen bij ons.” Ten Hag ziet dat de spelers die nu in het Nederlands Elftal zitten ook op jonge leeftijd veel wedstrijden in de KKD gespeeld hebben en dat het dus belangrijk is voor topclubs om daar te spelen met hun beloftenteam.
Feyenoord als voorbeeld
En dan noemt Ten Hag Feyenoord: “Daar hebben ze ooit het besluit genomen om niet deel te nemen aan de KKD. Een onvoorstelbare strategische blunder. Ze willen nu al vijftien jaar terug, maar het lukt ze maar niet.” De TD ziet dat hiermee een talentvolle regio eigenlijk onaangeraakt blijft. En Ten Hag gaat nog een stapje verder en zegt dat het hele land zichzelf hiermee tekort doet.
De Tukker heeft geen idee of er in Zeist bij de KNVB naar hem geluisterd gaat worden. Maar hij staat voor wat hij zegt. Ten Hag ziet het als een van de grootste problemen in het Nederlandse voetbal en het heeft invloed op alle clubs en moet daarom aangepakt worden.