TOP Oss - FC Dordrecht 3-0
Ayoub Ouarghi, Lucas Gardenier en Seung-Gyun Bae
De verhuurde Feyenoorders kwamen dit weekend met wisselende resultaten. Aymen Sliti wist opnieuw het net te vinden en hielp Excelsior aan een knap punt bij Ajax. Ayoub Ouarghi kon een pijnlijke nederlaag van FC Dordrecht niet voorkomen, terwijl Jaden Slory en Shiloh ’t Zand tegenover elkaar stonden in Tilburg.
Ayoub Ouarghi, Lucas Gardenier en Seung-Gyun Bae
FC Dordrecht beleefde opnieuw een pijnlijke avond in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg ging met 3-0 onderuit bij TOP Oss, ondanks een groot overwicht in balbezit en liefst 25 doelpogingen. De thuisploeg speelde vanaf de 51e minuut bovendien met tien man.
Ouarghi keerde na zijn schorsing direct terug in de basis en speelde de volledige wedstrijd. Met een 7,3 van FotMob behoorde hij ondanks de nederlaag tot de beter beoordeelde spelers van Dordrecht, dat nu laatste staat. Gardenier en Bae zaten allebei bij de wedstrijdselectie, maar bleven de volledige wedstrijd op de bank.
Jan Plug en Aymen Sliti
Excelsior pakte zaterdagavond een knap punt in de Johan Cruijff Arena. Dat gebeurde in een wedstrijd waarin Ajax liefst 81 procent balbezit had en tot 33 doelpogingen kwam. Excelsior had aan slechts vier schoten genoeg om twee keer te scoren.
Plug stond opnieuw in de basis en speelde de volledige wedstrijd. De verdediger kreeg een 6,6 en pakte in de eerste helft een gele kaart. Sliti begon eveneens vanaf de aftrap en was opnieuw belangrijk voor de Kralingers. De aanvaller schoot in de 62e minuut de 1-2 binnen op aangeven van Irakli Yegoian. Negen minuten later werd hij gewisseld. Met een 7,4 behoorde Sliti tot de beter beoordeelde Excelsior-spelers.
Lang kon Excelsior overigens niet genieten van de voorsprong. Twee minuten na de treffer van Sliti maakte Tolu Arokodare alweer gelijk. Daar bleef het vervolgens bij: 2-2.
Jaden Slory en Shiloh ’t Zand
Slory en ’t Zand stonden zaterdagavond rechtstreeks tegenover elkaar en begonnen allebei in de basis. Slory speelde 82 minuten voor Willem II en kreeg met een 7,2 een prima beoordeling van FotMob. Een doelpunt of assist leverde zijn optreden niet op.
Aan de andere kant speelde ’t Zand 83 minuten op het middenveld van Fortuna. De Feyenoord-huurling kreeg een 7,3 en zag zijn ploeg tien minuten voor tijd de beslissende treffer maken. Philip Brittijn bezorgde Fortuna met de enige goal van de avond de drie punten.
Willem II kwam nog tot vijftien doelpogingen, tegenover zeventien van Fortuna, maar wist het net niet te vinden. Voor de Tilburgers betekende het opnieuw een wedstrijd zonder overwinning.