Feyenoord en Real Sociedad zouden akkoord zijn over een overgang van Javi López. Met het waarschijnlijke aantrekken van López heeft Feyenoord de gewenste versterking voor de linksbackpositie binnen. Feyenoord heeft een optie om hem aan het einde van het seizoen definitief over te nemen. Maar wie is hij, waar komt hij vandaan en wat heeft hij Feyenoord te bieden?
Van de Canarische Eilanden naar De Kuip
López werd geboren op de Canarische Eilanden en doorliep de jeugdopleiding bij Tenerife en Deportivo Alavés. Bij Alavés brak hij al op jonge leeftijd door in het eerste elftal. In vier seizoenen speelde hij bijna honderd wedstrijden op het hoogste niveau in Spanje.
Zijn goede spel viel op en Real Sociedad legde in de zomer van 2024 ruim zes miljoen euro voor hem neer. Afgelopen seizoen kwam hij op huurbasis uit voor Real Oviedo. Omdat hij bij Real Sociedad niet meteen op veel speeltijd kon rekenen, kiest hij nu voor de stap naar Rotterdam.
Waarom hij een prima versterking is
Een echte linksback was hard nodig. Door de blessures van Gijs Smal en Jordan Bos was de spoeling achterin erg dun. Tegen Sparta moest de net gehaalde centrale verdediger Mika Mármol nog als noodoplossing op links spelen en ook Tijme Wessels speelde daar in de voorbereiding. Met López heeft Feyenoord weer een speler in huis die van nature op die positie hoort.
Daarnaast brengt hij de nodige ervaring mee. Ondanks zijn 24 jaar heeft hij al flink wat wedstrijden in Spanje achter de rug. Hij weet wat er gevraagd wordt op het hoogste niveau. Qua type is López een speler die graag mee naar voren loopt om een voorzet te geven, maar verdedigend zit hij er ook gewoon kort bovenop. Dat past prima bij de manier waarop Feyenoord wil spelen.
Hij is niet alleen de oplossing van een probleem
Feyenoord lost met López niet alleen een serieus linksback probleem op, maar haalt ook een bruikbare speler binnen die meteen kan meedraaien. Als het van beide kanten bevalt, heeft de club bovendien de kans om hem vast te leggen. Voor zeven miljoen euro kan Feyenoord hem volgend seizoen definitief overnemen.