In rubriek uitgelicht kijkt FR-Fans.nl naar de prestaties van Feyenoord op basis van de onderliggende data op Fotmob.com. Ook tegen Sparta werd dit bijgehouden en de cijfers zijn opmerkelijk te noemen.
Feyenoord is het nieuwe Eredivisieseizoen begonnen met drie punten. Op Het Kasteel werd stadsgenoot Sparta Rotterdam met 0-1 verslagen. Luciano Valente kroonde zich tot matchwinner, maar wie naar de onderliggende cijfers kijkt, ziet dat de ploeg van Giovanni van Bronckhorst zichzelf een veel eenvoudigere middag had kunnen bezorgen.
Feyenoord was zondag namelijk op vrijwel ieder vlak de bovenliggende partij. De Rotterdammers hadden zestig procent balbezit en noteerden maar liefst 22 doelpogingen. Sparta kwam daarentegen niet verder dan tien schoten. Het grootste verschil is echter terug te zien in de expected goals: Feyenoord eindigde op liefst 3,59 xG, tegenover slechts 0,97 voor de thuisploeg.
Enorm verschil in de zestien
Ook het aantal balcontacten in het vijandelijke strafschopgebied spreekt boekdelen. Feyenoord kwam liefst 51 keer aan de bal in de zestien van Sparta. De thuisploeg noteerde er slechts 23. Het overwicht leverde uiteindelijk echter maar één doelpunt op.
Dat doelpunt viel na 35 minuten. Gjivai Zechiël vond Luciano Valente, waarna de middenvelder Feyenoord op een verdiende 0-1 voorsprong zette. Het bleek uiteindelijk direct het enige doelpunt van de middag.
Valente grote uitblinker
Valente werd door FotMob.com uitgeroepen tot speler van de wedstrijd en kreeg een 8,4 voor zijn optreden. Ook Zechiël maakte indruk. De middenvelder, die de assist verzorgde bij de enige treffer, kreeg een 8,2. Jeremiah St. Juste volgde met een 7,8.
Opvallend was ook de beoordeling van Gaoussou Diarra. De aanvaller kreeg een 7,7, terwijl Anis Hadj Moussa met een 7,9 eveneens hoog eindigde. Voor Ayase Ueda verliep de middag een stuk moeizamer. De Japanse spits kreeg een 6,7 en werd na 71 minuten vervangen door Nacho Ferri.
Rendement blijft achter bij kansen
De drie punten gingen dus mee naar Rotterdam-Zuid, maar de cijfers leggen tegelijkertijd een duidelijk verbeterpunt bloot. Met 3,59 expected goals, 22 schoten en 51 balcontacten in het strafschopgebied had Feyenoord de wedstrijd veel eerder moeten beslissen.
Sparta bleef daardoor tot diep in de blessuretijd hopen op een gelijkmaker. Dat die niet viel, zorgt ervoor dat Feyenoord het seizoen met een overwinning begint. Het vertoonde spel en de hoeveelheid gecreëerde kansen zorgt er wel voor dat Feyenoord genoeg aanknopingspunten heeft, maar voor het doel zal het rendement omhoog moeten.