'Grote veranderingen op komst in de Kuip'

'Grote veranderingen op komst in de Kuip'

33 reacties 33
Bron: Telegraaf.nl
Foto: Pro Shots
Auteur: Ray

Feyenoord werkt achter de schermen verder aan de invulling van de technische top van de club. Volgens de papieren en digitale versie van de krant De Telegraaf is Kees van Wonderen niet langer de enige kandidaat voor de functie van technisch directeur en worden ook andere, meer verrassende opties overwogen. Daarbij wordt onder meer gekeken naar Devy Rigaux, die momenteel actief is als technisch directeur bij Club Brugge.

Vertrek Te Kloese zet proces in gang

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur speelt zich af in een fase waarin de clubleiding verandert. Dennis te Kloese, sinds begin 2022 in dienst bij Feyenoord en verantwoordelijk voor zowel het algemene als het technische beleid, voerde de gesprekken met Van Wonderen. Hij blijft tot 1 juli aan als algemeen directeur, maar zal zich volgens de berichtgeving niet meer bezighouden met de invulling van de functie op langere termijn.

Van Wonderen kent de club

Van Wonderen geldt al langer als een naam die past binnen het profiel dat Feyenoord zoekt. De oud-verdediger speelde tussen 1997 en 2004 in De Kuip en maakte deel uit van de selectie die in 2002 de UEFA Cup won. Na zijn actieve loopbaan ontwikkelde hij zich als trainer, met periodes bij onder meer Go Ahead Eagles en SC Heerenveen. Zijn achtergrond bij de club en ervaring in de Eredivisie maken hem een logische kandidaat, al lijkt zijn positie inmiddels minder zeker met het vertrek van Te Kloese. 

Rigaux als externe optie

Met Rigaux komt een externe optie nadrukkelijk in beeld. De Belg is bij Club Brugge verantwoordelijk voor het technische beleid en geldt als iemand met een moderne visie op scouting en selectieopbouw. Feyenoord zou met zijn profiel nadrukkelijk buiten de traditionele paden treden, iets wat past bij de bredere heroriëntatie binnen de organisatie.

Onzekerheid in technische staf

Parallel aan de zoektocht naar een technisch directeur wordt ook gekeken naar de invulling van de technische staf rondom het eerste elftal. Daarbij speelt Dick Advocaat een rol. De ervaren trainer stond in meerdere periodes aan de zijlijn en aan het roer bij Feyenoord, voor het laatst tussen 2019 en 2021, en is sindsdien op afstand betrokken gebleven. Binnen de club wordt overwogen hem ook volgend seizoen als adviseur aan de staf toe te voegen, mede vanwege zijn ervaring en zijn rol als klankbord voor trainer Robin van Persie.

Tegelijkertijd zijn er ook verschuivingen op komst binnen de huidige staf. Liverpool volgt assistent Etienne Reijnen nadrukkelijk, waardoor een vertrek na dit seizoen tot de mogelijkheden behoort. Daarnaast lijkt de kans klein dat René Hake ook na de zomer nog actief is bij Feyenoord. Zijn rol binnen de staf is beperkt gebleven, terwijl Advocaat juist steeds nadrukkelijker als sparringpartner wordt gezien.

Brede herinrichting op komst

De optelsom van deze ontwikkelingen wijst op een bredere herinrichting van de technische organisatie. Met het mogelijke vertrek van stafleden, de zoektocht naar een nieuwe technisch directeur en het heroverwegen van rollen binnen de club, staat Feyenoord aan de vooravond van een nieuwe fase waarin zowel interne als externe kandidaten worden gewogen. Ook de komst van Giovanni van Bronckhorst is niet van de baan. Eerder dacht met nog aan de rol van 'td' maar dat zou ook nog een andere rol zoals technisch manager kunnen zijn waarbij de dubbel taak van Te Kloese ineens een two-man job zou worden.

De komst van de nieuwe bestuurders gaat niet zonder slag of stoot. Marcel van der Kraan weet ook te melden dat het patroon van bedreigingen waar in het verleden Koevermans en recent Van Bodegom en Te Kloese aan ten prooi vielen de zoektocht naar een nieuwe algemeen en technisch directeur alsmede twee nieuwe RvC leden, waarvan één president commissaris moet worden, bemoeilijkt. 

Lees ook