'Het was één groot misverstand, deze wedstrijd voor Feyenoord'

'Het was één groot misverstand, deze wedstrijd voor Feyenoord'

37 reacties 37
Bron: NPO Start
Foto: Pro Shots
Auteur: Redactie

Feyenoord won eerder op de dag moeizaam van Go Ahead Eagles door een benutte strafschop van Casper Tengstedt in de 92e minuut. Bij Studio Voetbal op NPO1 blikken de tafelgasten terug op deze wedstrijd. "Het was écht vreselijk", zegt Rafael van der Vaart. "Het was één groot misverstand, deze wedstrijd voor Feyenoord."

Gebrek aan kwaliteit bij Feyenoord

De oud-Oranje international geeft aan dat het een wedstrijd was zonder tempo, die je als Feyenoord ook nog eens voor eigen publiek speelt. "Als je uit speelt, dan snap ik nog enigszins dat het thuispubliek er achter gaat staan, maar als je thuis speelt, tegen tien man, en dan speel je zo'n wedstrijd. Dat is echt slecht", geeft Van der Vaart aan.

Op de vraag van presentator Sjoerd van Ramshorst waar het aan ligt dat Feyenoord geen goede wedstrijd kan spelen en dat de drempel misschien wel té laag ligt, antwoordt Van der Vaart: "Uiteindelijk is het ook gewoon de kwaliteit. Als je tegen tien man speelt, en die gaan allemaal terug, en je hebt de oplossing niet, niet aan de zijkant en niet in het midden, dan speel je zo'n wedstrijd én moet je blij zijn dat een penalty zo laat wordt gegeven", aldus de geboren Heemskerker.

Rode kaart voor Thibo Baeten

Go Ahead Eagles moest het vanaf de 15e minuut doen zonder Thibo Baeten. De aanvaller kreeg een rode kaart na een tackle op Oussama Targhalline, die geblesseerd het veld moest verlaten. "Het was vrij duidelijk", geeft Theo Janssen aan. "Een heel ongelukkig moment, de speler gaf later zelf ook aan dat het een rode kaart was, maar niet de intentie."

Oud-Ajacied Rafael van der Vaart is het eens met zijn collega-analist Janssen en vindt het een overduidelijke rode kaart, maar geeft daarnaast aan dat er later in de wedstrijd een soortgelijk moment was ontstaan in het strafschopgebied van Feyenoord, toen Ayase Ueda ongelukkig op de hak van een Go Ahead Eagles-speler was gaan staan. "Dat was eigenlijk ook een penalty", aldus Rafael van der Vaart.

Lees ook