Is de voorlopig conclusie dat Feyenoord voetballend niet goed genoeg is ook af te leiden uit de onderliggende data? Zijn er spelers die goed presteren, terwijl anderen juist het laten liggen. In de rubriek Uitgelicht bekijkt FR-Fans.nl de data van de wedstrijd op Fotmob.com.

Feyenoord won van Excelsior, maar het algemene beeld is dat Feyenoord een slechte wedstrijd speelde. De Rotterdammers kwamen met 1-0 achter en via Ayase Ueda en Sem Steijn werd dit nog omgedraaid. Toch zijn supporters allerminst tevreden met het spelbeeld.
Feyenoord was krap de bovenliggende partij als je kijkt naar het percentage balbezit. De Kuipbewoners hadden 53% van het balbezit. Opvallend is dat Excelsior grote delen van de wedstrijd de bovenliggende partij was. De eerste elf minuten kwam Feyenoord er helemaal niet aan te pas. Pas rond de goal van Ueda werd Feyenoord wat sterker.
De kwaliteit van het spel was bij Feyenoord wel hoger. De Rotterdammers speelden met een xG van 2,52 meer verwachte goals bij elkaar dan er uiteindelijk gemaakt werden. Excelsior zette daar 'slechts' 1.07 tegenover. Ook het aantal schoten zestien tegenover acht was bij Feyenoord veel hoger en het aantal grote kansen vijf tegen één was ook veel hoger. Feyenoord lijkt het op basis van data dus vooral zichzelf heel erg moelijk gemaakt te hebben.
Uitblinkers
Uitblinkers aan Feyenoordzijde op basis van data zijn naast de doelpuntenmakers ook Tsuyoshi Watanabe. De Japanse verdediger lijkt zich moeiteloos aan te hebben gepast en was in deze wedstrijd man of the match. Hij kreeg voor zijn optreden een 8,2. De verdediger voerde de meeste passes uit, 81 stuks, van alle spelers en verloor geen enkele keer de bal.
Tegenvallers
Op basis van de onderliggende data zijn Quinten Timber en Timon Wellenreuther de spelers die het meest tegen vielen. Beide kregen een onvoldoende, Timber scoorde een 5,8 en dat is vooral gebasseerd op de twee grote kansen die hij miste. Ook kreeg hij een gele kaart. Wellenreuther kreeg het laagste cijfer, hij kreeg een 5,2 dat is vooral ingegeven door de fout die hij maakte waardoor Excelsior kon scoren.