Trainerswissel op komst
Erwin van de Looi, die sinds december 2023 aan het roer staat bij Heracles, heeft aangekondigd dat hij na dit seizoen vertrekt. Onder zijn leiding eindigde het team vorig seizoen op de 14e plaats. Zijn opvolger is Bas Sibum, momenteel trainer van Roda JC en voormalig speler van Heracles tussen 2014 en 2016. Sibum, die sinds 2023 zijn eerste functie als hoofdtrainer bekleedt, zal vanaf het seizoen 2025-2026 het stokje overnemen.
Selectie en versterkingen
In de huidige selectie van Heracles bevindt zich onder andere de gehuurde speler Benita, die dit seizoen is toegevoegd om de defensie te versterken. Dat is helaas niet onverdeeld gelukt. De jongeling speelde de eerste seizoenshelft alle wedstrijden basis en vond zijn tijdelijke werkgever terug op plek 15. Na zijn optreden in De Kuip, die eindigde in maar liefst 5-2 voor Feyenoord verdween Benita uit de basis. Slechts twee van de veertien wedstrijden mocht Benita sindsdien starten. Met Heracles Almelo ging het sindsdien bergopwaarts, er werd nog maar drie keer verloren in de laatste 14 wedstrijden, evenvaak als Feyenoord in diezelfde reeks.
Het Asito Stadion
De wedstrijd wordt gespeeld in het Asito Stadion, voorheen bekend als Erve Asito. Sinds 1 juli 2024 draagt het stadion deze nieuwe naam, als onderdeel van een voortgezette samenwerking tussen Heracles Almelo en hoofdsponsor Asito. Het stadion, geopend in 1999, heeft een capaciteit van 12.080 toeschouwers en is sinds de renovaties in 2005 en 2015 een moderne thuisbasis voor de club. Feyenoord heeft het traditioneel gezien niet moeilijk tegen de Almeloërs. Slechts 7 van de 59 onderlinge duels gingen verloren. De laatste keer dat Feyenoord verloor van Heracles was in februari 2015, doelpuntenmakers Thomas Bruns en Bryan Linssen. Beiden nog steeds actief in de Eredivisie.
Bruns en het geheim van de eeuwige jeugd
Thomas Bruns lijkt aan zijn tweede jeugd begonnen en geldt als grote aanjager van het elftal van Van de Looi. Sinds zijn rentree in de basis na de winterstop zette de club de genoemde imposante reeks neer. Maar de goudhaantjes dit seizoen zijn spitsen Hornkamp en Kulenovic met zeven en negen doelpunten. Geflankeerd door Engels en Podgoreanu goed voor samen 9 assists en zes goals lijkt Heracles de sleutel gevonden te hebben om het alle ploegen moeilijk te maken. Dat bleek ook wel toen zowel FC Twente, als AZ zich verslikten in Almelo. Ook FC Utrecht kwam er niet verder dan een gelijkspel.
Met de veilige positie op de ranglijst en de mogelijke kans op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal, zal Heracles Almelo gemotiveerd zijn om een sterk resultaat neer te zetten tegen Feyenoord. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Heracles erg in de war is geraakt van de 4-1 veegpartij in Groningen van afgelopen weekend. Wat Heracles wel parten kan spelen is de schorsing van zowel Bruns als Hornkamp.
Vermoedelijke opstelling:
De Keijzer, Wieckhoff, Mirani, Mesik, Rots; Scheperman, De Keersmaker, Bruijn; Podgoreanu, Kulenovic, Engels.