Opvallende uitblinker bij Feyenoord: 'Hebben er weer een optie bij'

Opvallende uitblinker bij Feyenoord: 'Hebben er weer een optie bij'

1 reactie 1
Bron: Telegraaf.nl
Foto: PRO SHOTS / Wouter Dill
Auteur: Ray

De moeizame overwinning op Telstar (3-4) heeft Feyenoord toch nog twee plekken in het elftal van de week van De Telegraaf opgeleverd. Rapporteur Martijn Meerdink, vader van AZ-spits Mexx, koos voor Givairo Read en Gaoussou Diarra. Beide spelers maakten voldoende indruk op de oud-international om een plek te verdienen in zijn selectie voor de verkiezing Voetballer van het Jaar.

Vooral de naam van Diarra valt op. De Malinees moet het dit seizoen voornamelijk doen met invalbeurten en krijgt regelmatig kritiek op zijn spel. Tegen Telstar mocht hij echter beginnen als vervanger van Luciano Valente. Lang had hij niet nodig om zich te laten zien. Na amper 25 seconden lag de bal al in het net. Het snelste doelpunt van dit Eredivisieseizoen tot dusver.

Meerdink ziet meer mogelijkheden

Meerdink was vooral te spreken over de werklust van Diarra, die met zijn energie voortdurend in beweging bleef. "De Rotterdammers hebben er weer een optie bij", aldus de rapporteur. Een opsteker voor de aanvaller, die vooralsnog moeite heeft om een vaste plek in de plannen van Giovanni van Bronckhorst te veroveren.

Ook Read kreeg opnieuw de nodige complimenten. Volgens Meerdink had de rechtsback een belangrijk aandeel in de aanval die tot de derde Feyenoord-treffer leidde. Daarnaast genoot hij van een actie waarbij Read op de achterlijn nog even een tegenstander uitspeelde.

Over de kwaliteiten van de jonge verdediger bestaat bij Meerdink weinig twijfel. "Read is Oranje-waardig", stelt hij. Het is niet voor het eerst dat de Feyenoorder die waardering krijgt. Ook vorige week werd hij door rapporteur Arnold Mühren al genoemd als een speler voor het Nederlands Elftal.

Twee spelers ondanks zwakke pot

Dat Feyenoord twee spelers afvaardigt, is gezien het wedstrijdverloop best opmerkelijk. Van Bronckhorst sprak na afloop immers van de minste wedstrijd van zijn ploeg dit seizoen. Diarra en Read wisten zich desondanks aan de malaise te onttrekken, al ging laatstgenoemde bij de derde tegentreffer niet helemaal vrijuit.

Naast het Feyenoord-duo koos Meerdink voor drie spelers van Ajax, twee van Heerenveen, twee van Sparta en één van Cambuur. Daarmee zijn de Rotterdammers samen met Heerenveen en Sparta met twee spelers vertegenwoordigd achter hofleverancier Ajax.

Lees ook