Kieft ziet groot verschil bij Feyenoord: 'Beter dan Ueda'

Kieft ziet groot verschil bij Feyenoord: 'Beter dan Ueda'

1 reactie 1
Bron: Nos.nl
Foto: PRO SHOTS / Kay Int Veen
Auteur: HJ

Nacho Ferri begint steeds meer zijn waarde te bewijzen bij Feyenoord. De Spaanse spits was ook tegen AZ trefzeker en maakte daarmee opnieuw indruk. Voormalig spits en NOS-analist Wim Kieft ziet duidelijke verschillen met zijn voorganger Ayase Ueda. In de NOS Voetbalpodcast spreekt hij zijn vertrouwen uit in de aanvaller, al plaatst hij ook enkele kanttekeningen.

Feyenoord is er volgens Kieft niet op achteruit gegaan, Ayase Ueda vertrok en Nacho Ferri kwam terug. "Ik denk dat hij in principe beter is dan Ueda", stelt Kieft.

De oud-international ziet in Ferri een spits die niet alleen doelpunten maakt, maar ook in het veldspel een belangrijke rol kan vervullen. Kieft ziet Ferri als een handige speler. "Hij wil graag naar de goal, dat is het belangrijkste", is Kieft duidelijk.

Ferri heeft de afgelopen wedstrijden laten zien dat hij steeds beter zijn draai vindt in Rotterdam. Met vijf doelpunten in zijn laatste vier wedstrijden, waaronder een hattrick tegen PEC Zwolle, groeit zijn betekenis voor de ploeg van Giovanni van Bronckhorst. Ook tegen FC Utrecht en AZ wist de aanvaller het net te vinden. 

Daarmee is Ferri de aanvaller de spits die het minste aantal minuten nodig heeft om de goal te maken in de Eredivisie. Ferri scoorde in 325 minuten vijf doelpunten en daarmee scoort hij elke 65 minuten. Degene die het dichtst bij zit is Tolu Arokodare die 346 minuten speelde en vier goals maakte, dat betekent dat hij iedere 87 minuten een doelpunt maakt. 

Ferri is wat completer dan Ueda

Hoewel Kieft positief is over de ontwikkeling van Ferri, ziet hij ook een onderdeel waarin de Spanjaard nog tekortkomt. Vooral in de lucht maakt de spits minder indruk dan Ueda. "Als je niet kunt koppen, kun je niet koppen. Dat ga je niet zomaar bijleren", vertelt Kieft die weet dat Ueda bekend stond om zijn perfecte timing.

Daar staat tegenover dat Ferri volgens de voormalig spits op andere vlakken meer toevoegt aan het spel van Feyenoord. De Spanjaard is vaker betrokken bij aanvallen en biedt zijn ploeg meer mogelijkheden in de opbouw. "Ferri is wat completer dan Ueda. Hij voetbalt beter mee en hij is bedrijviger."

Lees ook