FC Dordrecht - Jong AZ 3-6
Ayoub Ouarghi, Lucas Gardenier en Seunggyun Bae
Een bewogen speelronde voor de verhuurde Feyenoorders. Ayoub Ouarghi was bij FC Dordrecht zowel positief als negatief hoofdrolspeler, terwijl Jan Plug en Aymen Sliti met Excelsior een ruime zege boekten op het Willem II van Jaden Slory. Shiloh ’t Zand sloot het weekend af met winst op bezoek bij ADO Den Haag.
Ayoub Ouarghi, Lucas Gardenier en Seunggyun Bae
Ouarghi begon opnieuw in de basis en liet zich vlak voor rust gelden. In de blessuretijd van de eerste helft maakte hij op aangeven van Béni Mpanzu de 2-3. Daarmee staat de middenvelder na vijf speelronden op twee doelpunten en twee assists en is hij een van de productiefste spelers van Dordrecht.
Zijn wedstrijd kreeg in de slotfase alleen een flinke smet. Ouarghi had na 28 minuten al geel ontvangen en werd in de 84e minuut van het veld gestuurd met een tweede gele kaart. Dordrecht verloor het doelpuntrijke duel uiteindelijk met 3-6.
Bae zat bij de wedstrijdselectie maar kwam niet in actie. Gardenier ontbrak bij de selectie.
Jaden Slory, Jan Plug en Aymen Sliti
Slory kreeg opnieuw een basisplaats bij Willem II. De buitenspeler ontving in de 81e minuut geel en werd een minuut later vervangen door Chido Obi. Een doelpunt of assist zat er voor hem niet in.
Bij Excelsior stonden Plug en Sliti allebei vanaf de aftrap op het veld. Plug speelde de volledige wedstrijd in de defensie en hield met zijn ploeg de nul. Excelsior gaf uiteindelijk maar twee schoten op doel weg en won overtuigend met 0-3.
Sliti werd na 64 minuten vervangen. Een directe bijdrage aan een doelpunt bleef dit keer uit, maar hij blijft wel een van de dreigendste spelers van Excelsior: volgens FotMob heeft hij gemiddeld 2,3 schoten op doel per wedstrijd, het hoogste aantal binnen de ploeg.
Shiloh ’t Zand
’t Zand stond opnieuw in de basis bij Fortuna en speelde de volledige wedstrijd. Hij kreeg al na tien minuten geel, maar bleef daarna gewoon staan. Zijn optreden leverde een beoordeling van 6,3 op.
Aanvallend liet de middenvelder zich in de slotfase nog zien. In de 81e minuut zette hij Yassin Oukili met een steekpass in kansrijke positie en zes minuten later zag hij zelf een schot van dichtbij worden gekeerd. De doelpunten kwamen uiteindelijk van Mohammed Ihattaren, die tweemaal scoorde, en Lequincio Zeefuik. Fortuna won met 2-3.