De spits geniet nadrukkelijke belangstelling van een nog onbekende club en het zou een kwestie van tijd zijn om de transfer te realiseren. Mocht het inderdaad tot een transfer komen, dan zullen de Rotterdammers met een oplossing moeten komen om de topscorer van vorig seizoen te vervangen, en een hele snelle.
De kans is groot dat Ayase Ueda Feyenoord gaat verlaten. Voetbal International meldt dat Feyenoord mogelijk deze zomer afscheid moet nemen van Ueda.
Tegen ADO Den Haag maakte Ueda zondag naar alle waarschijnlijkheid zijn laatste minuten in het shirt van Feyenoord. Het was niet de beste wedstrijd van de Japanner, die verre van balvast was en ook het afmaken van kansen leek een onmogelijke opgave voor Ueda, vooral in de eerste helft.
Na rust verbeterde het spel van de Japanner, mede doordat er wat meer ruimte ontstond rond de spitspositie. Het was dan ook de Japanse international die voor de aansluitingstreffer zorgde, na een mooie assist van Targhalline. Helaas bleek dat voor Feyenoord onvoldoende om een overwinning te behalen. De ploeg van coach Giovanni van Bronckhorst bleef steken op een 2-2 gelijkspel.
Belangrijke schakel in de aanval
Feyenoord heeft met Nacho Ferri en Shaqueel van Persie wel andere opties voor de spitspositie, maar zij missen voorlopig de ervaring die Ueda inmiddels heeft. De Japanner speelde al op een WK, heeft Champions League-ervaring en heeft in Rotterdam laten zien dat hij op dit niveau doelpunten kan maken.
Juist daarom zou een vertrek van Ueda Feyenoord niet goed uitkomen. De club staat voor een belangrijk seizoen en zal snel moeten schakelen als de spits daadwerkelijk vertrekt. Een nieuwe aanvaller inpassen gaat nu eenmaal niet van de ene op de andere dag, zeker niet bij een club waar de druk om te presteren groot is.
Feyenoord haalde Ueda in 2023 op bij Cercle Brugge. De Rotterdammers legden naar verluidt zo'n negen miljoen euro voor hem neer. In zijn eerste periode in De Kuip moest hij vooral genoegen nemen met een rol achter Santiago Giménez. Pas na het vertrek van de Mexicaan naar AC Milan, begin 2025, kreeg Ueda de kans om zich echt als eerste spits te laten zien. Die kans liet hij vervolgens niet liggen.
Van concurrent naar topschutter
Ueda groeide bij Feyenoord uit van tweede spits tot een van de productiefste aanvallers van de Eredivisie. Afgelopen seizoen kroonde hij zich zelfs tot topscorer. Vooral in het strafschopgebied is de Japanner gevaarlijk: hij kiest vaak goed positie, is sterk in de lucht en weet het net regelmatig te vinden.
Sinds zijn komst naar Rotterdam scoorde Ueda dertien keer met het hoofd. Alleen Luuk de Jong maakte in die periode meer kopgoals. Zijn sterke luchtspel leverde hem dan ook de bijnaam 'Ueda Airlines' op.
In de combinatie en als aanspeelpunt is Ueda minder sterk. Zijn grootste kwaliteit ligt simpelweg voor het doel, waar hij zich volledig kan richten op scoren.