Read staat in de nadrukkelijke belangstelling van Nottingham Forest. De Engelsen hebben al eerdere biedingen gedaan op Read, maar die werden vooralsnog telkens afgewezen door Feyenoord. 'Ik heb mensen in Engeland gesproken. Die verwachten dat Nottingham Forest bereid is om voor een totaalpakket van 25 miljoen te gaan,' vertelt Verweij.
Givairo Read wordt gezien als één van de grootste talenten op de rechtsbackpositie. Ook in het buitenland valt de verdediger op. Bij de Kick-Off Podcast van de Telegraaf bespreekt Mike Verweij met Steven Kooijman en Tijmen Lensink de interesse in Read.
Eerder werd vermeld dat Read tijdens de afgelopen winterse transferperiode een deal zou hebben gesloten met Feyenoord, dat hij voor 25 miljoen euro zou mogen vertrekken in de zomer. 'Er zou een afspraak zijn tussen Read en Feyenoord, toen Bayern München en Newcastle United zich afgelopen winter meldden. Maar toen raakte hij geblesseerd, dus die deals gingen niet door. De afspraak was dat hij deze zomer voor die prijs zou mogen vertrekken.'
Echter was toen Dennis te Kloese de algemeen- en tevens technisch directeur van Feyenoord, waar nu Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux aan de leiding staan. 'Dan heeft hij natuurlijk wel de pech dat er een nieuwe algemeen- en technisch directeur is, dus ik hoop voor hem dat het allemaal goed op papier is vastgelegd.' Indien dat niet het geval is, kan Feyenoord besluiten om niet meer terug te komen op die afspraak.
Verweij vindt het riskant als Feyenoord nog meer geld gaat vragen. Hij vergelijkt deze situatie met die van Nicolai Jørgensen in de zomer van 2017. 'Het is aan de andere kant ook wel een bedrag, waarmee je, vind ik, als Feyenoord zijnde niet mee kunt gaan pokeren. Die jongen is in 2023 gratis van FC Volendam die kant op gegaan. Als je dan voor een verdediger 25 miljoen kunt incasseren... Je neemt als Feyenoord wel een gigantisch bedrijfsrisico als je écht 30 miljoen of meer wil, dus ik denk dat ze er uiteindelijk wel uitkomen.'