UITGELICHT | Feyenoord degelijk naar winst: statistieken tonen verrassende verschillen

UITGELICHT | Feyenoord degelijk naar winst: statistieken tonen verrassende verschillen

3 reacties 3
Bron: FR-Fans.nl
Foto: Pro Shots
Auteur: Redactie

Feyenoord wist zaterdag in De Kuip te winnen van FC Groningen. Het wist dat het moest winnen om zeker te zijn dat plek twee in handen bleef. De Rotterdammers kwamen eigenlijk geen moment in gevaar. FR-Fans.nl gaat dieper in op de statistieken van de wedstrijd.

Sterk begin legt de basis

Feyenoord begon sterk aan de wedstrijd en al na elf minuten wist Jordan Bos te scoren na goed werk van Luciano Valente. Voor de Rotterdammers een ideale start. Tien minuten later werd de score al verdubbeld nadat Ayase Ueda een penalty benutte. In de tweede heft maakte de Japanner ook zijn tweede. FC Groningen deed laat in de tweede helft nog wat terug door de 3-1 te maken.

Opvallend is dat als je de statistieken op Fotmob bekijkt FC Groningen meer balbezit had. 48 procent voor Feyenoord en 52 voor FC Groningen. Het leek een bewuste keuze van Feyenoord te zijn om behouden te spelen. De hand van Dick Advocaat lijkt daarin te zien te zijn.

Uitslag lijkt geflatteerd

Als je kijkt naar de xG dan is de uitslag wat geflatteerd. Feyenoord heeft een xG van 1,80 tegenover 1.47 van FC Groningen. Het totaal aantal schoten is gelijk met 10 tegen 10, maar Feyenoord was gerichter, met vier schoten op doel tegenover twee van FC Groningen.

Naast dat FC Groningen meer balbezit had, hadden zij ook de meest nauwkeurige passes, 85 procent tegenover 84 procent. Je kunt daarom wel zeggen dat Feyenoord degelijk heeft gespeeld en op het goede moment heeft toegeslagen.

Stand

Ondanks dat er behoorlijk wat statistieken in het voordeel van de ploeg uit Groningen zijn, was er tijdens de wedstrijd eigenlijk geen moment het gevoel dat Feyenoord het nog uit handen zou geven. Een degelijke overwinning die zorgt voor de drie punten die belangrijk zijn om plek twee vast te houden.

Lees ook