Robin van Persie slaakte een zucht van oplichting na de 1-0 van Tsuyoshi Watanabe. De trainer zal een hoop van zich af hebben laten glijden. “Ja, logisch toch ook. Ja, na afloop denk ik dat hij ook een klein zuchtje geslaken heeft. Dat is terecht een prima 3-0 overwinning op het moment dat het ook nodig was”, is Mossou duidelijk.
Feyenoord won gisteren eenvoudig van SK Sturm Graz. De Rotterdammers kenden geen enkele moeite met de Oostenrijkers en hebben nog een minieme kans op de volgende ronde. In de AD Voetbalpodcast van het Algemeen Dagblad gaat Sjoerd Mossou in op de ophanden zijnde komst van Mats Deijl, de wedstrijd tegen Sturm Graz en Shaqueel van Persie.
Feyenoord kan met een laagvlieger in De Kuip aankomende zondag misschein wel een volgende stap zetten. “Win je komend weekend van Heracles thuis dan begin je weer een serie die ergens een beetje op begin te lijken.”
Feyenoord zag dat Sturm Graz weinig gevaar veroorzaakte en leek het aardig op de rit te hebben. “In ieder geval goed dat Feyenoord het weer een beetje op koers had”, zegt Mossou daarover, maar het was zeker de eerste helft geen goede wedstrijd. “Het was vechtvoetbal. Het was technisch matig, veel balverlies en slechte passes. Het was omschakelen een soort ren-je-rotwedstrijd”, zegt Mossou die dan wel spelers kan onderschjeiden die wat meer hebben. “Dan zie je wel dat spelers als Hadj Moussa, ondanks dat je je er af en toe aan kan ergeren, wel het verschil kunnen maken in dit soort wedstrijden. En dat deed hij dan ook regelmatig”, is Mossou lovend over Anis Hadj Moussa.
Feyenoord had een slechte serie
Feyenoord leek gisteren weer een beetje kleur op de wangen te krijgen. “Ze waren het helemaal kwijt, ze hebben nu een soort van nieuwe start gemaakt. Zoiets zei Van Persie ook na de wedstrijd”, zegt Mossou. Die ziet dat Feyenoord met wat mutaties in de selectie hoopt op verbetering. “Dan probeer je een frisse doorstart te maken. En of dat lukt is nog even afwachten.”
Shaqueel van Persie
Mossou houdt er niet van om spelers snel op een schild te hijsen, maar wil toch een lans breken voor de zoon van. “Shaqueel van Persie, dat wordt echt een goede spits. Je moet niet te snel een hype gaan ontketenen, maar hij heeft wel heel veel”, zegt Mossou. “Hij heeft een goeie lengte. Hij heeft een goeie techniek, hij is in de jeugd vrij veel geblesseerd geweest daarom moet je altijd een voorbehoud inbouwen. Het is wel een spits waarvoor je op het puntje van je stoel gaat zitten. Het is lang geleden dat er bij het topclub een spits doorbrak, dat je dacht dit kan echt wat worden dat is bij hem zeker wel het geval”, is Mossou duidelijk.
Van Persie kwam tegen Sparta in het elftal terwijl Robin ontzettend onder druk stond, dat vond Mossou ontzettend knap. “Neem alleen al die twee goals tegen Sparta. Als je in die situatie dat je vader zo onder druk staat, dan toch Dat er een deel van het publiek een beetje sceptisch over doet want het zoontje moet erin”, begint Mossou. “Omdat dan te logenstraffen en waar te maken, ook dat is een goed teken als je dat kan.”
Mats Deijl
Deijl gaat naar Feyenoord als de medische checks goed zijn, toch speelde hij ‘gewoon’ nog mee in de wedstrijd tegen Nice met Go Ahead Eagles, Mossou vindt dat een goed iets. “Het is goed dat hij die wedstrijd voor Go Ahead Eagles speelde. Hij is altijd fit en was de aanvoerder en laat daarmee zien er echt voor de club te zijn.”