Sparta weet dit seizoen regelmatig punten te sprokkelen, vaker dan sommige andere ploegen in de middenmoot zoals FC Utrecht. Tegelijkertijd valt op dat wanneer de Kasteelclub verliest, dat vaak met ruime cijfers gebeurt. Die grilligheid typeert het seizoen tot nu toe. In de stand bevindt Sparta zich rond de middenmoot, zonder structureel uitzicht op de bovenkant, maar ook zonder directe degradatiezorgen.
In speelronde 19 van de Eredivisie speelt Feyenoord op zondag 18 januari om 16.45 uur de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De wedstrijd staat onder leiding van Danny Makkelie. Sparta wordt dit seizoen opnieuw geleid door Maurice Steijn, die met zijn ploeg een wisselvallige jaargang doormaakt.
De onderlinge ontmoeting eerder dit seizoen was een eenzijdige. Op 31 augustus won Feyenoord met 0-4 op Het Kasteel, een uitslag die het krachtsverschil op die dag duidelijk maakte. Historisch gezien heeft Sparta het sowieso lastig tegen Feyenoord in Rotterdam-Zuid. Sinds 2000 wist Sparta niet meer te winnen in De Kuip, een reeks die de onderlinge verhoudingen scherp markeert.
Voor Maurice Steijn krijgt dit duel ook een persoonlijk tintje. Het is de zevende keer in zijn trainerscarrière dat hij tegenover zijn zoon Sem Steijn staat. In de eerdere ontmoetingen slaagde Steijn senior er nog nooit in om van zijn zoon te winnen, een statistiek die inmiddels een vast onderdeel van dit affiche is geworden.
In sportief opzicht moest Sparta deze winter een aderlating verwerken met het vertrek van Ayoub Oufkir naar AZ. Pogingen om Slory terug te huren strandden, omdat de speler uiteindelijk voor Go Ahead Eagles koos. Als versterking haalde Sparta Vito van Crooij terug naar Rotterdam, maar juist hij ontbreekt zondagmiddag vanwege een blessure. Daarmee mist Steijn een belangrijke optie in aanvallend opzicht.
De belangrijkste offensieve dreiging komt dit seizoen opnieuw van Tobias Lauritsen, die met zijn fysieke spel en scorend vermogen een vaste waarde is gebleven. Rondom de spits met het aflopende contract probeert Sparta voldoende rendement te halen, al ontbreekt het soms aan continuïteit. De afwezigheid van Van Crooij beperkt de variatie in de voorhoede.
Opvallend is dat een aantal spelers in de huidige Sparta-selectie een verleden heeft in Rotterdam-Zuid. Jens Toornstra, Bruno Martins Indi en Mike Kleijn droegen in het verleden het shirt van Feyenoord en keren nu in Sparta-dienst terug tegen hun oude club.
Vermoedelijke opstelling
Drommel, Sambo, Martins Indi, Quintero, Van Aanholt; Baas, Santos, Kitolano; Van Bergen, Lauritsen, Mito