ESPN beschouwt deze dag voor op hun website, waarbij er speciale aandacht gaat naar de stadsderby in Rotterdam. Deze derby wordt al jaren gespeeld en kent daarom een rijke historie. Er staan maar liefst 155 wedstrijden op de teller in 103 jaar tijd.
Dit weekend lijkt het wel derby-day in de Vriendenloterij Eredivisie. Er staan allerlei wedstrijden op het programma tussen stadsgenoten of streekgenoten. Zo is bijvoorbeeld SC Heerenveen tegen FC Groningen te zien, maar ook FC Twente tegen Heracles Almelo. Maar de supporters van Feyenoord kijken natuurlijk uit naar Feyenoord tegen Sparta Rotterdam.
In de Eredivisie is deze wedstrijd 118 keer gespeeld. Feyenoord won er daar 73 wedstrijden van, Sparta won er 18. En dat betekent dat er 27 duels in een gelijkspel eindigde. De vorige editie ging glansrijk naar de club uit Zuid, het werd 0-4 voor Feyenoord.
De laatste overwinning van Sparta in Feyenoord dateert uit 2000 toen Nourdin Boukhari scoorde voor de club uit West. Dit zullen de Spangenaren dit weekend graag willen overdoen en mogelijk zien zij ook een wankelend Feyenoord. Sparta zal dan af moeten rekenen met de reeks van vijftien niet gewonnen wedstrijden in De Kuip, in alle competities dus ook de beker.
Clash in de familie
De wedstrijd zal extra speciaal zijn voor familie Steijn. Sem Steijn speelt bij Feyenoord en vader Maurice is de trainer van Sparta. Ze staan voor de zevende keer tegenover elkaar. Een leuk feitje is dat Sem Steijn nog nooit verloor van zijn vader. Drie keer trok hij aan het langste eind en drie keer eindigde de wedstrijd onbeslist. De jonge Steijn was driemaal trefzeker en zal dat morgen zeker opnieuw willen doen.
Feyenoord tegen Sparta begint morgen om 16:45 uur. De geschorste Luciano Valente is weer terug en zal zeer waarschijnlijk meteen een basisplaats krijgen. Ook Jordan Lotomba zal starten, omdat Givairo Read geblesseerd is. Daarnaast is Bart Nieuwkoop nog niet fit genoeg.