Van Persie over aanvaller: 'Hij mag ook wel eens uitdelen'

Van Persie over aanvaller: 'Hij mag ook wel eens uitdelen'

10 reacties 10
Bron: Feyenoord.nl
Foto: Pro Shots
Auteur: Redactie

Op het einde van de persconferentie, te vinden op Feyenoord ONE, gaat het nog over de Japanse spits Ayase Ueda. De aanvaller maakt een enorme progressie onder trainer Robin van Persie. De trainer vertelt dan ook maar wat graag wat hij van de aanvaller vindt.

Van Persie ziet een zeer krachtig punt bij Ueda: “Hij heeft een enorm hard schot. Hij zou ook een vrije trap kunnen nemen. Alleen hij gaat er niet achter staan, misschien is het een stukje cultuur.” De trainer gaat door: “Als je het hebt over alle voorwaarden voor een goede spits dan tikt hij alle boxes aan.”

Verbeterpunten

Maar de trainer ziet ook verbeterpunten: “Misschien kan hij nog wat handiger zijn. Op het juiste moment vallen of zijn lijf net wat beter gebruiken.” Van Persie valt het op dat Ueda vaak een schop krijgt: “Hij mag ook wel eens uitdelen, dat hebben de grootste spitsen ook wel gedaan. Dat hoort er ook bij.” De hoofdtrainer is blij met de Japanner: “Het is een teamspeler. Het is een feest om met hem te werken. Er zit nog veel ontwikkeling in.”

Of Ueda morgen zal scoren, is maar de vraag. In vijf Europese wedstrijden scoorde de spits nog geen enkele keer. In de VriendenLoterij Eredivisie was de Japanner dertien keer trefzeker in dertien wedstrijden. Morgen zou een mooi moment zijn om de Europese teller van de nul af te laten komen.

Lees ook
'We moeten het ook niet overdenken'
Nieuws

'We moeten het ook niet overdenken'

Lees ook
Van Persie geeft update over selectie
Nieuws

Van Persie geeft update over selectie

Lees ook