Opa Wim en Robin van Persie: een bijzondere band in beeld gebracht

Opa Wim en Robin van Persie: een bijzondere band in beeld gebracht

2 reacties 2
Bron: Vi.nl
Foto: Pro Shots
Auteur: Redactie

Op de site van Voetbal International worden oude verhalen opnieuw geplaatst, vanwege het 60-jarige jubileum van het blad. Ditmaal valt een verhaal uit 2014 over de opa van Robin van Persie te lezen. Zijn opa overleed in 2017 op 96-jarige leeftijd, maar was fan en kenner. Hieronder stukken uit het interview met opa uit die tijd.

De geur van koffie, een huiskat die alles in de gaten houdt en een oude tv-stoel: dát is de setting waarin VI grootvader Wim Ras treft. Terwijl Arsenal–Manchester United op het punt staat te beginnen, spreekt hij vol vertrouwen: “Eén ding weet ik zeker: Robin gaat een doelpunt maken.” Het zijn woorden die meteen de toon zetten. Want wie beter dan opa Wim om te voorspellen wat zijn kleinzoon gaat doen?

Ruim twee jaar geleden was hij nog even de bekendste opa ter wereld, toen Van Persie na een doelpunt zijn shirt omhooghield: Happy 91st, opa Wim. De beelden gingen de wereld over. En ook nu, op 93-jarige leeftijd, straalt hij nog altijd dezelfde discipline uit als zijn kleinzoon. “Ik leef net zo gedisciplineerd als Robin." Opa rookt niet, drinkt niet. Hij zegt daarover: "Je moet het geluk ook een beetje helpen.” De Rotterdammer fietst nog elke dag anderhalf uur en noemt zichzelf lachend een broekie van 91.

Trots

Tijdens de wedstrijd kan Wim zijn trots nauwelijks verbergen. Als Van Persie mist, reageert hij door te vertellen dat zijn kleinzoon de bal in de korte hoek had moeten schieten. Hij wijst ondertussen naar de achtertuin waar Robin zijn eerste schoten loste, herinnert zich hoe hij hem de omhaal leerde en vertelt dat zijn kleinzoon óók een uitstekende keeper is. Het huis staat vol herinneringen: van gesigneerde fotoboeken tot een wedstrijdbal waarop Van Persie driemaal scoorde. “Ik ben trots op Robin, een moordgozer, en hij is dat op mij. We zijn beste vrienden.”

Als in de slotfase een bal van Van Persie bijna binnengaat, is Wim eerst opgelucht maar daarna teleurgesteld. Het blijft 0-0, geen doelpunt, geen titel. Toch blijft zijn geloof onverwoestbaar: “Robin kan top blijven tot zijn 37ste.” Dan is opa Wim honderd. En hij wil er alles aan doen om dat mee te maken, al is het gewoon in alle rust, vanaf zijn stoel.

Lees meer over
Lees ook