Waar de afgelopen week na de 0-1 overwinning bij FC Utrecht en het debuut van Stefan de Vrij en Bruno Martins Indi in het Nederlands elftal het positivisme overheerste in De Kuip, kreeg Feyenoord een dag voor het eerste thuisduel van deze competitie tegen sc Heerenveen een tegenvaller te verwerken. Stefan de Vrij liep vrijdagochtend tijdens de afsluitende training een enkelblessure op en liet daarna direct foto’s maken in het ziekenhuis. ‘Daaruit is gelukkig gebleken dat er niets kapot is, maar tegen sc Heerenveen is hij niet inzetbaar’, vertelde trainer Ronald Koeman vrijdagmiddag in de Fred Blankemeijerzaal in De Kuip.
Door de absentie van aanvoerder De Vrij draagt Jordy Clasie zaterdagavond de aanvoerdersband, terwijl Joris Mathijsen zijn plek centraal in de verdediging zal overnemen. De 82-voudig international maakt daarmee zijn officiële debuut voor Feyenoord. ‘Het is een prettig gegeven dat we nu met Mathijsen iemand hebben die de plek van Stefan kan invullen’, zei Koeman, die zaterdag naast De Vrij ook niet kan beschikken over Mitchell Te Vrede en John Goossens, die al langer met blessures kampen.
Naast het drietal ontbreekt ook Omar Elabdellaoui in de wedstrijdselectie voor het duel met de Friezen. De door Feyenoord gehuurde aanvallende middenvelder speelde deze week een oefenduel met Noorwegen onder 21.‘We hadden die jongen liever in Rotterdam gehouden. Hij zit middenin de ramadan, waardoor zo’n lange reis en het spelen van een bijna volledige wedstrijd niet bijdraagt aan zijn fitheid. Het voordeel is dat we een brede selectie hebben. Ik kies daarom voor de meest fitte spelers en dat heb ik de groep vanochtend ook verteld.’
Tijdens het duel met sc Heerenveen staat Koeman voor het eerst als trainer tegenover Marco van Basten, waarmee hij in 1988 met Oranje Europees Kampioen werd. ‘Ik ken Marco vrij goed’, vertelde Koeman. ‘Hij heeft als trainer de nodige stappen gemaakt, maar in Heerenveen staat hij voor een moeilijke opgave. Bij Feyenoord is een aantal belangrijke spelers vertrokken, maar met het vertrek van Luciano Narsingh, Bas Dost en Oussama Assaidi is hij wel erg veel goals en kwaliteit kwijtgeraakt. Dat is niet zomaar op te vangen.’
Koeman keek vrijdagmiddag uit naar het eerste thuisduel van de competitie, waarin Feyenoord de goede start in Utrecht van afgelopen zondag een vervolg hoopt te geven.‘We willen de lijn van vorige week doortrekken’, besloot de oefenmeester.


Er zijn nog geen reacties geplaatst, start jij de discussie?